DERMOROLLER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

DERMOROLLER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Dermoroller ile çatlak tedavisi çok sayıda farklı çap ve uzunlukta mikro iğnelerin derinin stratum korneum tabakasında kanallar açılıp bağ doku elemanlarını uyarması ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile hem çatlak tedavisi hem de cildin canlandırılması işlemi bir arada yapılmaktadır. Bu durum yöntemin sağladığı en önemli avantajdır.

Dermoroller ile çatlak tedavisi, mikro iğnelerin çatlak oluşan bölgede mikro hasarlar oluşturarak yaraların iyileştirilmesinden sorumlu doku faktörlerinin uyarılmasını sağlamaktadır. Tıpkı yaralandığımızda nasıl doku kısa sürede rejenerasyon yaparak yaranın kapanmasını sağlıyorsa bu teknikte de aynı düşünceden hareketle uygulama yapılmaktadır. Esas olarak çatlak oluşumundan sorumlu olan elastinin uyarılmasını hedef alan bu yöntemde asgari olarak 4 seans uygulama yapılmaktadır. Sorunun büyüklüğüne ve derinliğine bağlı olarak seans sayısı arttırılabilmektedir. Her seans arasında 1 ay geçmesi gerekmektedir. Her seans sorunun büyüklüğüne bağlı olarak 30-60 dakika arasında değişen uygulama süresine sahiptir.

Dermoroller ile çatlak tedavisi öncesinde sterilizasyon büyük önem taşımaktadır. İşlem sonrasında da herhangi bir enflamasyon oluşmaması için hijyene önem verilmektedir.  Antibiyotik kremler kullanılabilmektedir. Ayrıca çok faktörlü güneş kremi de kullanılmadır. İşlem gören bölge mümkün olduğunca doğrudan güneş ışınları ile temastan korunmalıdır.

Bu işlemin diğer yöntemlere üstünlüğü kısa sürede günlük hayata dönülebilmesi ve minimum acı ağrı duyulmasıdır. Siz de dermoroller uyulmasında faydalanmak istiyorsanız bu konuda uzmanlaşmış dermatologlar ile görüşerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s