LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ

LAZERLe çatlak tedavisi 2LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Ergenlik döneminde, hamilelik döneminde ve erkeklerin vücut geliştirme amacıyla dışarıdan steroid hormonu aldıkları dönemlerde ciltte bağ doku destek elemanlarından olan ve cildimizin esnekliğinden sorumlu elastin yapı destek elemanlarının yapıları bozulmaktadır. Bunun kaynağı hormonal değişimler aşırı miktarda ve düzensiz şekilde olmasıdır. Elastinlerin yapısının bozulduğu bölgelerde kırmızımsı renklerde izler oluşmaktadır. Bu izler sağlıklı cilt dokusuna oranla daha incelmiş bir görünüm sergilemektedirler. Fakat yapılan mikroskobik incelemeler, dokunun incelmediğini yalnızca elastinlerini kaybettiğini göstermektedir.  Burada halk arasında yanlış bilinen gerilme nedeniyle yırtılma olmamakta yalnızca yapı destek elemanları bozulmaktadır.

Cilt çatlakların oluşum mekanizmasının aydınlatılması ile birlikte cilt çatlağı tedavisi araştırmaları da buna paralel olarak yürütülmeye başlanmıştır. Günümüzde cilt çatlaklarının yüzde yüz tedavisi mümkün değildir. Lazerle çatlak tedavisi işlemi de buradan hareketle çatlakların renk tonunu cilt ile daha uyumlu hale getirmeyi hedefleyen bir tedavidir. Lazerle çatlak tedavisi siz normal günlük hayatınızı sürdürürken de uygulanabilen, yaklaşık 4-5 seanslık işlemlerden oluşan bir tekniktir. Her seans yaklaşık 20-30 dakika arasında değişmektedir.  İlk seans uygulandıktan sonra ikinci seans 1 ay sonra yapılmaktadır. İlk uygulama yapıldıktan 7 gün sonra belirgin şekilde çatlakların renginde açılma gözlenmektedir. Bazı cilt çatlağı vakalarında 2 seans da yeterli olabilmektedir.

Lazerle çatlak tedavisi görürken seanslar sonrasında hafif kızarıklık olması normal karşılanmaktadır. Bu belirtiler 3 gün içerisinde geçebilmektedir. İstenemeyen bir durum yaşadığınızda vakit kaybetmeden hekiminizle görüşmeniz gerekmektedir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s