MEZOTERAPİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

LAZERLe çatlak tedavisiMEZOTERAPİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Mezoterapi 1952 yılında ilk olarak Fransa’da ortaya atılmış bir tedavi yöntemidir. Daha sonraki yıllarda kullanım alanı yaygınlaştırılarak 1975’te tüm dünyada kabul görmüştür. Mezoterapi ile ciltteki kırışıklıklar, sarkmalar, selülit tedavisi, çatlak tedavisi gibi tedaviler yapılmaktadır. Mezoterapi, sorunlu bölgenin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanan bitkisel ve kimyasal bileşiklerin dokuya mikro iğneler (kanüller) ile enjekte edilmesi ile yapılmaktadır.

Mezoterapi tedavi yöntemlerinden mezoterapi ile çatlak tedavisi uygulamasında da cilt çatlağı oluşan bölgeye, bu bölge altındaki bağ doku elemanları harekete geçirilerek dokunun yenilenmesini başlatıcı bitkisel ve kimyasal bir bileşik verilmektedir. Bu sayede bağ doku elemanlarından elastin ve kolajen rejenerasyonu ve esnekliği sağlamaları için uyarılmaktadır. Bu işlemde kanüllerden faydalanarak enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. Bu mikro iğnelerinin çapları çok küçük olduğu için minimum düzeyde acı ve ağrı duyulmaktadır. Bu işlem ile yalnızca çatlaklardan kurtulmakla kalınmaz, cildin canlanması ve tazelenmesi de sağlanmaktadır. Bu açıdan da mezoterapi uygulamaları önemli tedavi tipleridir.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi, genellikle çatlağın büyüklüğü ve derinliğine bağlı olarak değişen seans sayılarında uygulanmaktadır. Fakat özellikle ergenlik döneminde oluşmuş olan daha basit düzeyde ve gerilemiş olan cilt çatlakları için 2-4 seans da yeterli olabilmektedir.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi, işlem sonrasında hemen günlük hayata dönülebilmesi açısından oldukça avantajlı bir yöntemdir. İşlem akabinde hafif kızarıklık olması normaldir. Fakat beklenmeyen yan etkiler görüldüğünde zaman kaybetmeden hekiminize danışmanız gerekmektedir.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s